До бібліотеки
Book image

Новий Захід Українська мрія

Перша книга у новітній історії України, яка представляє системний погляд на економічні реформи в країні. У ній представлено наукове обґрунтування необхідності стратегічного курсу, який дозволить створити тисячі нових бізнесів і мільйони робочих місць із зростанням ВВП до 7-10% на рік. А це гарантовано забезпечить швидке повоєнне відновлення економіки країни.

Книга містить докладний план, як перетворити Україну на процвітаючу та успішну країну, а звичайних українців зробити багатими та щасливими. Системні пропозиції щодо трансформації економіки України базуються на аналізі основних моделей економічного зростання та практиках реалізації реформ у країнах, що розвиваються. Продемонстровано результати таких реформ, успіхи та невдачі. Вперше з початку 1990-х років було проведено ретельний аудит економічної політики України з визначенням можливостей та напрямів економічного зростання. Ярослав Романчук пропонує створити «Новий Захід» в Україні за допомогою інноваційної моделі економічного розвитку, що ґрунтується на теорії підприємницького зростання Австрійської економічної школи (АЕШ) та ідеях свободи. Його висновки ґрунтуються на численних наукових дослідженнях та емпіричних даних, які були накопичені за більш ніж 30 років за такими явищами, як «економічна свобода», «приватна власність», «конкурентоспроможність» та «соціальний прогрес». Практична реалізація запропонованої стратегії дозволить провести економічні реформи в Україні, зробивши її привабливою країною для життя та інвестування. Це забезпечить Україні входження до престижного клубу країн з ВВП понад трильйон доларів та перетворить її на потужний локомотив розвитку та зростання Європи.
Видавництво: Гуманітарний ЦентрISBN: 9786177758647Кількість сторінок: 672Рік видання: 2023

Рецензії

“Якби така книга з'явилася в Україні на початку 1990‑х, то доля країни могла б бути зовсім іншою. Без олігархату та корупції, з населенням понад 50 мільйонів та рівнем життя, як у Чехії чи Польщі. Перед нами черговий шанс.”

Вячеслав Климов, Володимир Поперешнюк Засновники компанії «Нова Пошта»

“Мені здається, Ярославу вдалося написати не просто книгу, а покрокову інструкцію про те, як створити саме таку Україну. В яку закохуються, в яку вірять, в яку готові інвестувати.”

Михайло Подоляк Радник голови Офісу Президента України

“Україна бюрократична залишиться в минулому. Україна підприємницька - це майбутнє. Українці на нього заслужили, заплатили за цю можливість дуже високу ціну.”

Мартін Новацкі Wiceprezes Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

“Книга, яка дає вичерпне розуміння необхідних економічних змін в нашій країні. Тепер точно на наш вибір не вплине брехня популістів і політичних шахраїв, які водять нас за ніс всі роки незалежності.”

Михайло Камчатний Директор Міжнародного Інституту Свободи

Цитати з книги

"Новий Захід Українська мрія" президента ILI Ярослава Романчука

Податковий кодекс, що діяв до війни, не відповідає вимогам воєнного часу. Більше того, його виконання є джерелом руйнівних витрат для виробників товарів/послуг у воєнний час. Його необхідно замінити законом про доходи та витрати воєнного часу.

Історія людства переконливо доводить реалістичність та ефективність реалізації ліберальних ідей. Ліберальні ідеї (свобода людини як фундамент політики, що проводиться) стали основою капіталізму. Завдяки цій системі людство зробило величезний цивілізаційний стрибок.

Всупереч великому обсягу написаних наукових, аналітичних праць, книг та доповідей, які показують дефекти, неповноцінність та провали Великої держави, Д. Гетманцев наполягає на перспективності цієї теорії, проте лише пропонує іншу інтерпретацію. Його погляди, оцінки та знання економічної науки та історії засновані на марксизмі, кейнсіанстві, які формуют сучасний фундамент теорії держави загального інтервенціонізму.

Західна цивілізація, заснована на демократії (політична та громадянська свободи) та капіталізмі (верховенство права, економічна свобода) звільнила світ від голоду та безграмотності, різко збільшила тривалість життя, радикально знизила дитячу смертність, створила безпрецедентний рівень матеріального добробуту, наукового, технологічного розвитку, розкріпостила можливості творчості, самореалізації, в тому числі для подорожей та пізнання світу.

Романтизація різних форм філософського колективізму, практика держави загального інтервенціонізму – це інформаційна, освітня зброя проти Свободи.