До бібліотеки
Book image

Конституція свободи

Фрідріх фон Хаєк

Фрідріх фон Хаєк, найвидатніша постать класичного лібералізму, в цій книзі формулює бачення свободи, що ґрунтується на спонтанному порядку, де люди процвітають завдяки добровільній співпраці, а не примусовому контролю. Це позачасовий інтелектуальний захист індивідуальної свободи, верховенства права та обмеженого правління.

«Конституції свободи» Фрідріха фон Хайєка вперше опублікована у 1960 році є позачасовим та системним захистом індивідуальної свободи, верховенства права та обмеженого правління. Ця знакова праця, написана лауреатом Нобелівської премії з економіки, є обов'язковою до прочитання всіма, хто прагне зрозуміти основи вільного суспільства та небезпеки неконтрольованої державної влади. «Конституція свободи» є водночас науковим тріумфом і надихаючим закликом до збереження свободи у світі, що стає дедалі складнішим в нашому динамічному глобалізованому світі. Фрідріх фон Хайєк, найвидатніша постать класичного лібералізму, який формулює бачення свободи, що ґрунтується на спонтанному порядку, де люди процвітають завдяки добровільній співпраці, а не примусовому контролю. З ясністю та інтелектуальною скрупульозністю він досліджує, як свобода залежить від чітких правових рамок, децентралізованої влади та поваги до індивідуальних прав. Книга складається з трьох частин - про цінність свободи, її правове підґрунтя та застосування в політиці, що робить її всеосяжним посібником про те, чому свобода працює і як її захистити. Думки Хайєка актуальні сьогодні, як ніколи, і стосуються таких питань, як надмірне втручання уряду, економічне втручання та ерозія особистої відповідальності. Хайєк показує, чому індивідуальна свобода - це не просто моральний ідеал, а ключ до інновацій, процвітання та соціальної гармонії. Книга «Конституція свободи» є змістовним, але корисним читанням, ідеальним для студентів, політиків та всіх, хто захоплюється політичними та економічними ідеями.
Видавництво: Львів. ЛітописISBN: Львів. ЛітописКількість сторінок: 556Рік видання: 2002

Рецензії

Конституція Свободи — це праця великої глибини та проникливості, авторитетний захист принципів вільного суспільства.

Мілтон Фрідман, американський економіст, лауреат Нобелівської премії з економіки

Конституція Свободи Хайєка — одне з найглибших тверджень про аргументи на користь індивідуальної свободи та обмеженого уряду, коли-небудь написаних.

Джеймс М. Б'юкенен, американський економіст, лауреат Нобелівської премії з економіки

Це наша Біблія… Конституція Свободи викладає принципи вільного суспільства краще, ніж будь-що інше, що я читав.

Маргарет Тетчер, прем'єр-міністр Великобританії (1979—1990)

Конституція Свободи Хайєка навчила нас, що свобода — це не просто ідеал, а практична необхідність для процвітання та справедливості.

Рональд Рейган, американський політик, 40-й Президент США (1981–1989) від Республіканської партії

Конституція Свободи — це монументальне досягнення, чіткий та переконливий аргумент на користь інституцій, які підтримують свободу.

Генрі Хезлітт, економіст, журналіст, автор книги “Економіка за один урок”

«Конституція свободи» Хайєка — це глибокий та елегантний захист спонтанного порядку, що лежить в основі вільного суспільства… класика на всі часи.

Річард М. Ебелінг, американський економіст-лібертаріанець, президентом Фонду економічної освіти (2003-2008 рр.)

Цитати з книги

австрійського економіста Фрідріха фон Хайєка «Конституція свободи»

Свободи з'являються тільки тоді, коли відчувається нестача свободи: вони є спеціальними привілеями, що можуть набувати групи та особи, доки решта більшою чи меншою мірою невільна.

В історії шлях до свободи пролягав через досягнення окремих свобод.

Те, що дозволено робити деякі речі, не є свободою, однак воно може нею називатися; і хоча свобода толерує обмеження робити якісь речі, вона не існує, коли для більшості потрібний дозвіл на те, що може робити окрема людина.

Різниця між свободою і свободами така ж, як між умовою, за якої дозволено все, що не забороняють загальні правила, і умовою, за якої заборонено все, що не дозволено.

Саме через те, що свобода означає відмову від прямого керування зусиллями індивідів, вільне суспільство здатне використати небагато більше знань, аніж міг би осягнути розум наймудрішого правителя.

Подібні книжки